Čo si mám priniesť na tréning?
PRED TRÉNINGOM PSÍKA NEKŔMTE! V prvom rade kvôli bezpečnosti, ale počas výcviku môžete kŕmenie využiť ako motiváciu. Na tréning je potrebné priniesť si vodítko - ideálne krátke (cca 120 cm), počas tréningu privolania bude vhodné aj stopovacie vodítko (cca 5 m). Ďalej je potrebný obojok alebo retiazka, určite nie je vhodné prísť na tréning poslušnosti s postrojom. Motivácia je kľúčová, preto si nezabudnite priniesť pamlsky, loptičku a samozrejme dobrú náladu pre seba a vášho psíka.
Prečo ma môj psík ťahá na vodítku?
Tento problém zvyčajne pramení z toho, že sa psíkovi počas prechádzok príliš prispôsobujeme. Psík by chcel ísť stále ďalej alebo meniť smer a vy ho ochotne nasledujete. Veľmi dôležitá je aj výstroj pri venčení alebo tréningu. Mnoho z vás dáva psíkovi postroj, aby sa "nedusil", no ak sa zamyslíte, postroj bol vynájdený práve na ťahanie (napr. sánky, obrana atď.). Psíkovi teda dávate nástroj, ktorý podporuje ťahanie a pritom od neho očakávate opak. Ďalším častým dôvodom ťahania môže byť nesprávne používanie výstroje, ktorú má váš psík (napr. retiazka, obojok).
Aký druh tréningu je pre mňa vhodný?
INDIVIDUÁLNY TRÉNING je skvelou voľbou napríklad pre tých, ktorí absolvujú svoju prvú hodinu. Môžeme sa venovať konkrétnym potrebám, alebo riešiť konkrétne problémy vášho psíka. SKUPINOVÝ TRÉNING je vhodný pre každého psíka, ktorý sa chce okrem základnej poslušnosti socializovať a naučiť fungovať aj v skupine iných psov. Počas tréningu sa skupina rozdelí na začiatočníkov a pokročilých.
Od kedy môžem začať trénovať so svojim psom?
Prvý skupinový tréning môžete absolvovať po ukončení všetkých povinných očkovaní. Individuálny tréning môžeme absolvovať kedykoľvek, pretože vieme zabrániť vášmu psíkovi kontaktu s cudzími psami. Kľudne nás navštívte aj s 3 mesačným šteniatkom.